Wil jij ook koninklijk door het leven met deze kroonring? Lees dan snel verder voor uitleg over hoe je dit leuke ontwerp zelf maakt.
Wat heb je nodig:
Goud wit kleuren:
- Miyuki rocailles 11/0 – duracoat galvanized champagne 4204
- miyuki rocailles 8/0 – ceylon antique ivory pearl 592
- miyuki rocailles 11/0 – ceylon antique ivory pearl 592
- Fireline crystal – 0.12 mm 150 meter
- Miyuki naalden set – #11 extra fijn 6 naalden + threader
Nederlandse vlag kleuren:
- Miyuki rocailles 11/0 – opaque matte red 408F
- Miyuki rocailles 8/0 – opaque matte white 402F
- Miyuki rocailles 11/0 – opaque matte cobalt 414F
- Miyuki rocailles 11/0 – duracoat opaque kumquat 4454
- Fireline crystal – 0.12 mm 150 meter
- Miyuki naalden set – #11 extra fijn 6 naalden + threader
Of bestel het complete pakketje:
– DIY pakket – Kroon ring
– DIY ring – Nederlandse vlag
Voor je begint:
Dit ontwerp is gemaakt voor ringmaat 58 (een vingeromtrek van 58 mm). Voor de lengte van het bandje zijn 20 stuks rocaille 8/0 gebruikt.
>Als je de band langer of korter wilt hebben voeg je 2 rocailles 8/0 toe of laat je 2 rocailles 8/0 weg. Zo komen de puntjes van de kroon goed uit.
In dit ontwerp ga je meerdere keren heen en weer door de ring. Daarom is het stuk draad dat we gebruiken misschien wat langer dan je zou verwachten. Voor deze maat ring is ongeveer 60 cm draad gebruikt.
Er is gekozen om de puntjes van de kroon dezelfde kleur te maken als de rocailles 8/0 kralen.
>Je kunt er ook voor kiezen om de puntjes dezelfde kleur te maken als de randen. Mocht je deze keuze maken, dan kun je deze uitleg ook volgen maar let dan goed op door welke kralen je terug gaat zodat de punten wel goed uit komen.

Tijdens het eerste gedeelte maken we de lengte op deze manier.

Bij het tweede gedeelte maken we de onderrand af.

In het derde gedeelte voegen we de punten toe aan de bovenrand.


Stap 1:
Begin door om en om een witte rocaille 8/0 en een gouden rocaille 11/0 te rijgen.

Stap 2:
Haal vervolgens de draad nog een keer door dit rijtje heen.

Stap 3:
Leg een knoop en zorg dat de kralen zoals hierboven komen te liggen. Ga vervolgens weer door de dichtstbijzijnde rocaille 8/0 kraal.

Stap 4:
Voeg een gouden rocaille 11/0, een witte rocaille 8/0 en weer een gouden rocaille 11/0 kraal toe.


Stap 5:
Rijg nu terug door de vorige rocaille 8/0 en ga weer omhoog via de zojuist toegevoegde rocaille 11/0 en rocaille 8/0.
Maak de rij af door stap 3 en 4 te herhalen. Ga door tot je 20 witte rocaille 8/0 kralen naast elkaar hebt liggen.

Stap 6:
Voeg een gouden rocaille 11/0 kraal toe en ga door de eerste rocaille 8/0 kraal van je rijtje. Voeg weer een gouden rocaille 11/0 kraal toe en ga door de laatst toegevoegde rocaille 8/0 kraal. Leg de ring rond om je vinger en trek aan zodat je de juiste vorm krijgt.

Stap 7:
Rijg verder door een rocaille 11/0 kraal. Nu ga je de onderrand van de ring maken.

Stap 8:
Voeg een rocaille 11/0 kraal toe en rijg door de volgende rocaille 11/0 kraal in de rij.

Stap 9:
Herhaal stap 8 tot je helemaal rond bent.

Stap 10:
Wanneer je de laatste kraal hebt toegevoegd en door de volgende rocaille 11/0 kraal bent gegaan ga je meteen door de rocaille 8/0 kraal naar de andere kant van de ring. Om het gemakkelijk te maken draai je de ring even om zodat je beter bij de rand kunt waar we nu aan gaan werken.

Stap 11:
Nu ga ja de puntjes van de kroon maken. Hiervoor gebruik je rocaille 11/0 kralen in 2 kleuren, goud en wit.
Rijg door een rocaille 11/0 kraal en voeg een gouden en witte kraal toe.

Stap 12:
Voeg 3 witte kralen toe en rijg nogmaals door de witte kraal die je eerder hebt toegevoegd. De witte kralen zullen nu als een kruisje tegen elkaar aan komen te liggen. Voeg vervolgens weer een gouden kraal toe.

Stap 13:
Rijg nu door een gouden kraal aan de bovenrand om de eerste punt af te maken. Rijg door de volgende gouden kraal om een nieuwe punt te beginnen.
Vanaf hier herhaal je stap 11, 12 en 13 tot je helemaal rond bent. Uiteindelijk krijg je 10 punten aan je kroon.

Stap 14:
Wanneer je de laatste punt hebt gemaakt ga je door de gouden kraal van de eerst gemaakte punt en door de dichtstbijzijnde, witte 8/0 kraal naar beneden. Maak enkele knopen en voeg eventueel lijm of nagellak toe om er zeker van te zijn dat de knoop niet los gaat.
Je kroonring is nu klaar!
Tip:
Wil je graag meer ringen met deze techniek rijgen? Probeer het dan eens op een van de volgende manieren.
- Volg stap 1 t/m 9 en maak in plaats van punten nog een rechte rand zoals je bij stap 8 en 9 hebt gedaan.
Hiermee maak je een simpele, rechte ring. - Volg stap 1 t/m 12 maar maak de rest van de bovenrand weer zoals je ook bij stap 8 en 9 hebt gedaan.
Hiermee maak je een kroon met 1 punt. - Volg stap 1 t/m 7 maar ga vervolgens door naar stap 11 t/m 13 en herhaal deze 3 stappen aan de andere kant van de ring.
Hiermee creëer je een echte statement ring. Let er wel op dat de punten aan beide kanten gelijk uit komen.



